Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.

Ny teknologi- og innovasjonsdirektør

Det var stor interesse for stillingen som direktør for avdeling for teknologi og innovasjon (ATI). Leif Steinar Brådland har vært konstituert i stillingen etter at tidligere direktør ble tilbudt annen jobb. Nå har han takket ja til å gå inn i stillingen fast.

Signy Svendsen
Publisert 08.06.2026
Smilende direktør utenfor sykehuset

- Av de mange kvalifiserte søkere til stillingen, trakk Leif Steinar Brådland det lengste strået. Jeg er svært glad for at vi har en så sterk kandidat internt, og at han også etter å ha fungert i rollen gyver løs på de mange viktige oppgavene som står foran oss, sier konstituert administrerende direktør i Sørlandet sykehus, Hilde Myhren.

- Han vil lede avdelingen stødig videre, er dedikert og engasjert i at sykehuset skal lykkes. Jeg ser frem til å fortsette det gode samarbeidet med Leif Steinar og hans dyktige medarbeidere.

Brådland ser frem til å lede en avdeling med dedikerte og dyktige medarbeidere.

- Jeg gleder meg til å gå fast inn i rollen og videreutvikle et sterkt fagmiljø innen teknologi og innovasjon i sykehuset. Jeg er stolt av den dyktige gjengen i ATI, og ser frem til å jobbe tett med klinikk og fagmiljø for å utnytte og utvikle helhetlige digitale løsninger som gir nytte for pasienter og ansatte, sier Brådland i en kommentar.

Han tiltrer stillingen fast ganske umiddelbart.